Полтавський державний медичний університет та ГО «Асоціація хірургів Полтавщини» запрошують Вас прийняти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «ХХ Скліфосовські читання: актуальні проблеми клінічної хірургії», присвяченій 50-річчю заснування кафедри хірургії №2, яка відбудеться у м. Полтава 24-25 жовтня 2025р., у гібридному форматі (OFF- та ОN – LINE) із трансляцією в режимі реального часу. Місце проведення конференції: м. Полтава, вул. Шевченка, 23.
На обговорення учасників конференції виносяться наступні питання:
1. Проблеми викладання хірургії, дитячої хірургії, нейрохірургії та урології в сучасних умовах.
2. Хірургія бойової травми грудної та черевної порожнин, нейротравми, великих дефектів м’яких тканин.
3. Реконструктивна хірургія після вонгепальних поранень.
4. Невідкладна хірургія.
5. Відеолапаро- та торакоскопічна хірургія.
6. Актуальні питання нейрохірургії.
7. Хірургія дитячого віку.
8. Хірургічні аспекти сучасної урології.
В ході роботи конференції будуть проведені пленарне та секційні засідання з напрямків «Хірургія», «Дитяча хірургія», «Урологія» та «Нейрохірургія».
Форма участі в конференції: доповідь OFF- та ОN – LINE, публікація статті, стендова доповідь.
Учасникам конференції буде надана певна кількість балів БПН (учасник – 10, доповідач – 20 балів). Для отримання сертифікату з відповідними балами потрібно своєчасно зареєструватися за відповідним посиланням на сайті ГО «Асоціація хірургів Полтавщини» (реєстрація буде доступною у вересні 2025 р.) та під час конференції відповісти на тестові завдання (посилання буде надано безпосередньо перед початком конференції). Сертифікати будуть надані тим, хто пройде процедуру реєстрації та тестування.
Під час роботи конференції передбачається проведення виставок новітньої медичної апаратури та обладнання, фармацевтичних препаратів за участю провідних зарубіжних та вітчизняних фірм – виробників.
Програма та інша інформація щодо можливої участі в роботі конференції в електронному вигляді будуть розміщені на офіційному сайті Асоціації хірургів Полтавщини ім М.В. Скліфосовського за електронною адресою: https://surgery.pl.ua/
Вимоги до оформлення статті у журнал
Актуальні проблеми сучасної медицини:
Вісник Української медичної стоматологічної академії
Мова публікації − українська, англійська.
До статті додається акт експертної комісії про відсутність інформації, що становить державну таємницю та направлення установи.
Схема оформлення статей
Шифр УДК
Прізвища та ініціали авторів (кількість авторів однієї статті не повинна перевищувати п’яти осіб)
Назва статті (повинна бути чіткою і лаконічною).
Установа (повна назва, місто, країна), контактний e-mail автора
Зв’язок з науковими темами (№ державної реєстрації теми та її назва).
Текст статті:
Вступ
Мета роботи повинна відповідати назві статті, отриманим результатам та висновкам.
Матеріали та методи дослідження. У даному розділі відображається ґрунтовний опис технік, які були використані. Опис повинен бути достатнім для розуміння і відтворення дослідження.
Результати дослідження
Виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів. Масиви даних можуть бути представлені у вигляді таблиць та графіків.
Обговорення одержаних результатів
В цьому розділі потрібно відобразити ґрунтовний аналіз отриманих результатів і їх порівняння з сучасними даними із посиланням на першоджерела, які представлені у “Літературі”. Порівняння своїх даних з літературними повинно роз’яснювати значення отриманих нових результатів для вирішення проблеми або перспективи її розвитку, а наявність протиріч має завершуватись пропозицією шляхів вирішення маловивчених питань.
Висновки повинні бути пронумерованими, достовірними та обґрунтованими на результатах проведених авторами досліджень, виконаних адекватними методиками на достатньому матеріалі.
Особистий внесок авторів
У розділі “Внесок автора” наводиться внесок кожного автора в роботу над рукописом. Цей розділ повинен бути представлений наступним чином: прізвище, ініціали, далі вказуються різновиди внеску, які можуть бути такими: а) концепція та дизайн; б) адміністративна підтримка; в) надання матеріалів для дослідження; г) збір та узагальнення даних; д) аналіз та інтерпретація результатів; е) написання рукопису; ж) редагування рукопису; з) остаточне затвердження рукопису. Розділ “Внесок автора” не є обов’язковим, якщо в статті лише один автор.
Конфлікт інтересів. Всі автори повинні зазначити будь-який потенційний конфлікт інтересів, якщо він є (частка в акціях, отримання винагороди чи плати за консультацію від компанії, про продукцію якої йдеться у поданій статті або яка виробляє конкуруючу продукцію). Якщо жоден із авторів не має конфлікту інтересів, слід зазначити : “Конфлікт інтересів: відсутній”.
References – список літературних джерел, оформлений відповідно до вимог Ванкуверського стилю.
Якщо в тесті є абревіатура, то подавати її в дужках при першому згадуванні. Нерозшифровані у тексті абревіатури не допускаються. Таблиці та рисунки (не більше 4).
Формат тексту. Текст подають без автоматичних переносів та друкують через 1,5 інтервал шрифтом 14 Times New Roman в редакторі MICROSOFT WORD. Відступ абзацу – 1,25 см. Поля – вгорі та внизу – 3,0; зліва та справа – 2,5 см.
Ключові слова (5 – 10) українською та англійською мовами.
Реферати українською та англійською мовами обсягом 1,0 сторінки (не менш як 1800 знаків) повинні містити такі елементи: назву статті, прізвища та ініціали авторів, місце роботи (назва закладу, місто, країна), стислий виклад вступу, формулювання мети дослідження, матеріали і методи, результати дослідження та висновки. Абревіатури у рефератах не допускаються.
Формули, дози, наведені у статті фізичні параметри, марки приладів, посилання на ДСТУ та інші нормативні документи обов’язково вивіряються та візуються авторами на полях рукопису. Автори несуть персональну відповідальність за правильність наведеної інформації.
Матеріали, в яких порушені принципи біоетики, гуманного ставлення до піддослідних тварин, не приймаються.
Положення про конфіденційність
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.
Більш детально з вимогами до оформлення наукових статей, а також контакти редакторів, можна отримати на сайті ПДМУ за посиланням https://visnyk-umsa.com.ua/index.php/journal/about/submissions
Електронна версія статті повинна мати формат Документа word (*docx). Файл має бути перевірений на відсутність вірусів.
Відомості про авторів – прізвище, ім’я, по батькові, посада, науковий ступінь або вчене звання автора, контактний телефон, поштова адреса, індекс електронна адреса.
Всім публікаціям, що відповідатимуть вимогам буде присвоєно DOI.
Автор несе повну відповідальність за точність та достовірність представлених даних.
Редакція лишає за собою право не приймати до друку статті, які оформлені не у відповідності до вимог журналу «Актуальні проблеми сучасної медицини: Вісник Української медичної стоматологічної академії».
Обов’язково при відправці статті на електронну пошту потрібно вказати «участь в конференції присвяченій 50-річчю кафедри хірургії №2».
Голова організаційного комітету – Ректор Полтавського державного медичного університету, професор Ждан В.М.
Заступник голови оргкомітету – завідувач кафедри хірургії №2, Голова Асоціації хірургів Полтавщини, професор Шейко В.Д.
Будемо вдячні за Ваші пропозиції щодо участі в роботі конференції. Інформація від доповідачів (вказати назву, авторів та тези доповіді у форматі структурованого резюме просимо надіслати на адресу Оргкомітету до 1 червня 2025 р.
Контактні особи:
Заступник голови оргкомітету – завідувач кафедри хірургії №2 ПДМУ, Голова Асоціації хірургів Полтавщини, професор Шейко Володимир Дмитрович. моб. тел. – +38 (050) 631 93 92; e-mail: vdsheyko@gmail.com
Відповідальні секретарі:
канд. мед. наук, доц. Должковой Сергій Вікторович. моб. тел. – +38 (050) 539 51 37; e-mail: sv_dolzhkovoy@ukr.net
канд. мед. наук, доц. Черкун Олексій Юрійович. моб. тел. – +38 (099) 931 84 02; e-mail: chercun89@gmail.com