Асоціація хірургів України > Керівництво > Голова Правління ГО «Асоціація хірургів України»

Голова Правління ГО «Асоціація хірургів України»

Голова Правління ГО «Асоціація хірургів України»

Усенко Олександр Юрійович

Директор ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» Національної академії медичних наук України, професор, академік НАМН України, Заслужений лікар України, Лауреат Державної премії України, керівник відділу торакоабдомінальної хірургії ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О Шалімова».

Народився 3 жовтня 1962 році в м. Києві.  У 1985 році закінчив лікувальний факультет Київського медичного інституту.

З 1985 розпочав лікарську практику в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії, де і працював до 1996 року.

В 1996 році переведений на посаду лікаря-хірурга медичного центру «Біофармтех».

З 1998 по 2005 працював директором медичного центру «Біофармтех».

З 2005 по 2006 працював Заступником міністра охорони здоров`я АР Крим.

З 2006 року призначений на посаду заступника директора з науково-організаційної роботи ДУ «Національний  інститут  хірургії та трансплантології імені О.О Шалімова» Національної академії медичних наук України.

З 2013 року директор ДУ «Національний  інститут  хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» Національної академії медичних наук України.

В 1990 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Вибір раціонального втручання на підшлунковій залозі з врахуванням вуглеводного обміну в хворих хронічним панкреатитом».

В 1999 році захистив докторську дисертацію на тему «Діагностика і хірургічне лікування органічного гіперінсулінізму».

В 2004 році отримав звання заслуженого лікаря України.

В 2009 році отримав звання Лауреата державної премії України.


В 2014 році очолив «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова» НАМН України.

У жовтні 2015 року, на ХХІІІ з’їзді хірургів Украйни був обраний Головою правління громадського об’єднання «Асоціація хірургів України».

Указом президента України №135/2017 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня науки» від 18 травня 2017 року Усенко О.Ю. був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

У травні 2017 року був обраний на посаду члена-кореспондента НАМН України.

У вересні 2018 року  на ХХIV з’їзді хірургів України був переобраний Головою правління громадського об’єднання «Асоціація хірургів України».

Указом Президента України № 301/2018 Присуджено Державну премію України в галузі освіти 2018 року у номінації “Наукові досягнення в галузі освіти” за роботу “Реформування військово-медичної освіти України: теоретико-методологічне обґрунтування і практичне впровадження системи підготовки медичних фахівців для сил оборони та медицини катастроф”.


У 2021 році отримав звання академіка НАМН України за спеціальністю: Загальна та невідкладна хірургія.