Асоціація хірургів України > Звернення Голови Правління ГО “Асоціація хірургів України” щодо військового стану

Звернення Голови Правління ГО “Асоціація хірургів України” щодо військового стану

Вельмишановні колеги!

Сьогодні тяжка година для нашої країни. Війна постукала нам у двері, зайшла у кожен дім, принесла смерть та руйнування.

Напевно, засновнику сучасної хірургічної школи України, академіку Олександру Шалімову і в самому страшному сні, не наснилося, що лікарні по всій країні перетворяться у військові шпиталі, а квітучі міста будуть палати,  на їх вулицях будуть вестися запеклі бої!

Але, нажаль є страшні реалії на які, треба реагувати відповідним чином.

Сьогодні кожен з нас на бойовому посту. Хто зі зброєю у руках, на виробництві, комунальному господарстві, готуються до роботі у полі.

Ми медичні працівники, хірурги теж на бойовому посту. Особливо наші побратими військові хірурги та лікарі, які знаходяться безпосередньо в районах де ведуться активні бойові дії.

Кожен з нас, починаючи від молодшого медичного персоналу до професора та академіка, конче потрібен країні, нашим військовослужбовцям та цивільним. Від нас залежить життя та здоров’я нації і кожного українця.

Для медика втекти зі своєї роботи, під час війни це навернути на себе ганьбу на все життя, фактично дезертирувати з полю «медичного бою».

Звертаюся до всієї хірургічної спільноти зі словами подяки за безсонні ночі та роботу під «Градами», за те що ризикуючи своїми життями, а за часту життями своїх близьких Ви виконуєте свій професійний обов’язок – рятуєте життя.

Ми вистоїмо! Відбудуємо свої міста та лікарні. Вони будуть ще краще ніж були і кожен з нас буде переможцем! Слава Україні.

З повагою,

Голова ГО «Асоціація хірургів України»,
директор ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова” НАМН України, д.мед.н., професор, академік НАМН України  
                  Олександр УСЕНКО