Асоціація хірургів України > Вітаємо із 75-річним ювілеєм Запорожана Валерія Миколайовича!

Вітаємо із 75-річним ювілеєм Запорожана Валерія Миколайовича!

Сьогодні, 02 березня 2022 року святкує свій 75- річний ювілей Запорожан Валерій Миколайович- академік Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, Лауреат державної премії України, заслужений винахідник України, лауреат премії ім. Р.Є. Кавецького Національної академії наук України, віце-президент НАМН України, ректор Одеського національного медичного університету, почесний доктор 19 зарубіжних університетів та академій.

Висококваліфікований фахівець, один з провідних вчених в галузі акушерства і гінекології.

В.М. Запорожаном створена одна з перших в країні генетична лабораторія та НДІ молекулярно-генетичної та клітинної медицини, що розширило можливості методів діагностики та лікування соціально-значимих захворювань.

Валерій Запорожан розробив і впровадив в клінічну практику технології лікування за допомогою ендоскопічних, кріохірургічних та лазерних методів. В 1978 р. він очолив перший в Україні Центр з лікування передпухлинних станів в гінекології, у 1989р. заснував перші в країні центри сімейного здоров’я та ендоскопічної та лазерної хірургії. Він є засновником і президентом Української асоціації ендоскопічної, малоінвазивної та лазерної хірургії, президентом асоціації акушерів-гінекологів України, віце-президентом Всесвітньої асоціації лікарів-ендоскопістів, членом президії європейської асоціації акушерів-гінекологів.

Автор більш як 730 наукових праць, в т.ч. 52 монографій, 36 підручників і навчальних посібників та 103 винаходів. Підготував 33 доктори та 75 кандидатів медичних наук.

Член Міжнародної академії ім. Альберта Швейцера, голова проблемної комісії «Акушерство і гінекологія» МОЗ та НАМН України, Європейської спілки гінекологів-онкологів, Американської асоціації гінекологів-лапароскопістів.
Засновник і головний редактор наукових журналів «Досягнення медицини та біології», «Одеський медичний журнал», «Медико-філософського журналу «Інтегративна антропологія», «Клінічна анестезіологія», член редакційних рад ряду національних та іноземних наукових журналів.

Нагороджений орденами «За заслуги» ІІІ (1997), ІІ (2000) та І (2006) ступенів, багатьма нагородами зарубіжних країн.

Правління ГО “Асоціація хірургів України” сердечно вітає Вас, шановний Валерію Миколайовичу, із ювілеєм, та від всього серця бажаємо творчої наснаги,набуття гармонії, життєвої мудрості, благополуччя, міцного здоров’я, любові і турботи з боку близьких. Нехай кожен день Вашого життя буде яскравим і насиченим, нехай щастя знаходиться Вами в будь-яких дрібницях!