Асоціація хірургів України > Лікарі світу-за мир!

Лікарі світу-за мир!

6 серпня – це особливий день, коли лікарі планети Земля солідарно закликають політиків покласти край війнам, припинити вбивства і кровопролиття, згадати про гуманізм і милосердя. Організація «Лікарі світу» святкує цей день своєю повсякденною роботою та хвилиною мовчання по загиблим лікарям та невинним жертвам у всьому світі. Цей рух виник в 1980 році у Франції в результаті від’єднання від іншої міжнародної організації «Лікарі без кордонів». З тієї пори великі підрозділи «Лікарів світу» з’явились в дванадцяти країнах, враховуючи США, Англію, Нідерланди. На превеликий жаль, сотні українців зараз гинуть, захищаючи територіальну цілісність своєї Батьківщини, боронячи Україну від кремлівської навали. Українські лікарі не виходять з операційних, проводячи надскладні операції. Всі вони віддаються до останнього, щоб якомога більше людей продовжували жити. Надаючи допомогу на передовій, медики наражаються на смертельну небезпеку, отримують поранення, а дехто з них – гине. В Україні повністю ігноруються норми Женевських конвенцій щодо особливого статусу медичних працівників – терористи обстрілюють «швидкі», бомблять лікарні.

Всі ми розуміємо, що найбільша цінність – це людське життя. Ми довго вчимось і сумлінно працюємо задля того, щоб кожна людина мала шанс видужати і радіти життю, розвиватися, примножувати культурні, наукові надбання людства. У світі, де стільки тяжких невиліковних хвороб, страждань і болю, де лікарі й так не покладають рук, розпалювати нищівну війну можуть лише злочинні режими. Лікарі поза політикою, ми не стаємо на жодну зі сторін конфлікту, наш професійний обов’язок – рятувати абсолютно всіх. Однак українські лікарі сьогодні потребують підтримки професійної спільноти усього світу. Ми прагнемо втримати мир і не допустити безневинних жертв, ми проти тероризму та терористичних акцій.

Ми за мир і сподіваємося бути почутими, наш голуб миру хай донесе наше сердечне прохання до кожного лікаря в цьому світі, хай буде мир зараз і назавжди!

Лікарі світу-за мир!

З повагою,
Правління ГО “Асоціація хірургів України”