Асоціація хірургів України > Конференція “Шалімовські дні. Актуальні  проблеми клінічної хірургії”

Конференція “Шалімовські дні. Актуальні  проблеми клінічної хірургії”

14 лютого 2020 року відбулася конференція “Шалімовські дні. Актуальні  проблеми клінічної хірургії” приурочена до дня народження академіка HAH та НАМНУ, доктора медичних наук, професора, лауреата Державних премій СРСР та України, Героя України О.О. Шалімова.

До хірургічної alma mater з’їхалося більш ніж 200 лікарів, представників професорсько-викладацького складу медичних ВНЗ, лікарі –інтерни та студенти, провідні вчені та керівники хірургічних клінік, організатори системи охорони здоров’я.

Учасники конференції обговорили основні проблеми розвитку та актуальні питання лікування хворих з захворюваннями печінки та підшлункової залози, особливо звертаючи увагу на онкологічну патологію та травматичні ураження у т.ч. у наслідок військової травми.

Під час проведення конференції відбувся Пленум та засідання Президії ГО «Асоціація хірургів України», під час якого було нагороджено видатних представників хірургічної спільноти пам’ятною відзнакою імені академіка                   О.О. Шалімова та Почесними Грамотами ГО «Асоціація хірургів України» та презентовано книгу  спогадів про академіка О.О. Шалімова. 

Жваве обговорення хірургічної спільноти викликала доповідь ректора ДЗ «Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України» академіка О.С. Никоненко щодо стану справ і викликів сучасної післядипломної освіти, яка фактично знаходиться в зоні ризику щодо подальшого її існування.

Під час проведення Пленуму та засідання Президії Асоціації було вирішено питання щодо місця проведення у 2022 році XXV з’їзду хірургів України. Відповідно до протоколу організаційного засідання ГО «Асоціація хірургів України» (Київ, 28 вересня 2018 року) м. Дніпро попередньо було визначено, як місце проведення XXV з’їзду хірургів України. Під час обговорення вище зазначеного питання прийнято остаточне рішення щодо місця проведення наступного з’їзду, а саме місто Дніпро. Обговорено та затверджено проект рішення Пленуму та засідання Президії ГО «Асоціація хірургів України».