Асоціація хірургів України > 8 травня – День пам’яті та примирення

8 травня – День пам’яті та примирення

8 травня – в День пам’яті та примирення, Україна вшановуватиме пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни.

Та війна розпочалася через змову нацистського і комуністичного тоталітарного режимів. У 1939-1945 роках вони спільно вчинили численні воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Тоді в Україні загинуло понад вісім мільйонів осіб. Маємо згадувати і вшановувати подвиг тих, хто боровся і переміг нацизм. Пам’ятати жертв війни: остарбайтерів, дітей війни, цивільних. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід. Тому ми добре знаємо ціну війни.

Цього року Україна вдруге зустріне День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Вторгненням в Україну росія розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі. У цьому рф нагадує гітлерівську Німеччину 1930-х років. Сьогодні саме рф, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісність і зруйнувала мир у Європі. Згадуючи ту війну, світова спільнота має усвідомити та пам’ятати: сучасна росія – не переможець над Гітлером та нацизмом, не визволитель Європи, а жорстокий агресор, який нехтує міжнародним правом і прямує до новітнього тоталітаризму. А День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, агресією, анексією.

Україна має нагадувати світові, що слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти напередодні Другої світової заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.

Зараз українці зі зброєю в руках захищають нашу державу і дають шанс на створення нової світової системи безпеки і більш тривкого миру. Але умовою для цього є перемога над росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії росіян проти будь-кого на планеті.

Ми пам’ятаємо усіх, хто поклав своє життя під час Другої світової війни у боротьбі з нацизмом. Війна – це зло! День примирення – це символ того, що всі країни повинні об’єднатися разом. І сьогодні мають стати єдиними та зупинити російські злочини!

Ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, демократію та європейські цінності. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини.

Ми неодмінно відновимо мир в Україні після нашої Перемоги!

1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо!

8 травня – День пам’яті та примирення