Асоціація хірургів України > 20 листопада 2022 року відзначає свій 65-річний ювілей Литвиненко Олександр Миколайович!

20 листопада 2022 року відзначає свій 65-річний ювілей Литвиненко Олександр Миколайович!

20 листопада 2022 року відзначає свій 65-річний ювілей Литвиненко Олександр Миколайович- провідний науковий співробітник відділу хірургії підшлункової залози, лапароскопічної та реконструктивної хірургії жовчовивідних проток Державної установи «Національний інститут хірургії та трансплантології  ім. О. О. Шалімова» Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, заслужений лікар України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

20 листопада 2022 року відзначає свій 65-річний ювілей Литвиненко Олександр Миколайович!

У 1981 році закінчив лікувальний факультет № 2 Київського медичного інституту ім. Акад. О.О. Богомольця. Після закінчення інтернатури у 1982 році був направлений на роботу лікарем-хірургом в Інститут клінічної та експериментальної хірургії. Уся наступна трудова біографія пов’язана саме з цим закладом. В 1992 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Діагностика та хірургічне лікування раку тіла та хвоста підшлункової залози».

З початком впровадження відеолапароскопічної хірургії  в Україні з 1993 року цей напрямок  став пріоритетним у практичній та науковій роботі О.М.Литвиненка. Брав активну участь у розробці та впровадженні в клінічну практику запропонованого академіком НАН Б.Е.Патоном методу електричного зварювання біологічних тканин. В 2003 році результатом широкого застосування  та дослідження переваг лапароскопічних та інших малотравматичних операцій став захист докторської дисертації «Діагностика та хірургічне лікування хронічного біліарного панкреатиту з використаннях мініінвазивних технологій».

Литвиненко О.М. автор понад 330 наукових робіт та патентів на винахід. Секретар Асоціації хірургів України. Член вченої ради Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова, вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.561.01  з захисту кандидатських  та докторських дисертацій з хірургії та трансплантології.

Член Асоціації хірургів України, EAES, EPC.

Від імені Правління ГО «Асоціація хірургів України» сердечно вітаємо зі святом! Щиро зичимо Вам, вельмишановний Олександре Миколайовичу, міцного здоров’я, професійних успіхів, безмежної енергії та наснаги  в усіх Ваших добрих справах і нових починаннях! Нехай Вашими незмінними супутниками на життєвому шляху завжди будуть любов, вдача та гарний настрій! Доброго Вам здоров’я, щастя, родинного тепла і благополуччя!

20 листопада 2022 року відзначає свій 65-річний ювілей Литвиненко Олександр Миколайович!