Асоціація хірургів України > 17 жовтня -Всесвітній день донорства і трансплантації органів!

17 жовтня -Всесвітній день донорства і трансплантації органів!

Щороку 17 жовтня проводиться Всесвітній День донорства та трансплантації органів. На жаль, досі існує доволі багато захворювань органів, які не лікуються лікарськими засобами, а потребують тільки трансплантації. І саме тому донорство крові, органів та тканин – це спосіб порятунку життів.

Цей день проводиться з метою надати людям ще більше інформації про важливість донорства, а інколи і про життєву необхідність. Також в цей день слід віддати шану та подякувати донорам та їхнім сім’ям.

На сьогоднішній день існує велика кількість хвороб органів, лікування яких немає альтернативного методу, лише трансплантологія. І саме тому донорство крові, органів та тканин – це спосіб порятунку життів.

Операції з пересадки органів вже не вважаються якоюсь фантастичною ідеєю, а міцно ввійшли в арсенал сучасної медицини. Донорство органів та інших анатомічних матеріалів рятує щоденно сотні тисяч людей по всьому світі. В Національному інституті хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова виконуються всі види органної трансплантації – пересадка нирок, печінки, серця. Саме тут, вперше в Україні, була виконана пересадка легенів від родинного донора та проводяться надскладні пересадки печінки від родинного донора та несумісні трансплантації нирок.

Сьогодні ми вшановуємо лікарів, які задіяні в процесі трансплантації та, саме головне, донорів і їх родини, які згодилися на важкий але такий милосердний крок – донорство органів.

Щира вдячність !

17 жовтня -Всесвітній день донорства і трансплантації органів!