З нагоди 70-річного ювілею доктора медичних наук, професора Березницького Яківа Соломоновича


Лютий, 22, 2017
 

Від імені Правління
ВГО «Асоціація хірургів України»

Сердечно вітаємо з 70-річним ювілеєм

завідувача кафедри хірургії Дніпровської медичної академії,
доктора медичних наук, професора,
хірурга вищої категорії, керівника клініки “Гравіс”,
Заслуженого діяча науки і техніки України,
члена Правління Асоціації хірургів України,
очільника Асоціації хірургів Дніпропетровської області

Березницького Яківа Соломоновича!

Щиро зичимо Вам, вельмишановний Яків Соломонович,
міцного здоров’я, професійних успіхів, безмежної енергії та наснаги
в усіх Ваших добрих справах і нових починаннях!
Нехай Вашими незмінними супутниками на життєвому шляху
завжди будуть любов, вдача та гарний настрій!
Доброго Вам здоров’я, щастя, родинного тепла і благополуччя!

________________________________________

Bereznitskiy-3

Яків Соломонович Березницький
до 70-річчя з дня народження

22 лютого 2017 р. виповнилося 70 років з дня народження Яківа Соломоновича Березницького, видного вченого-хірурга, Заслуженого діяча науки і техніки України, доктора медичних наук, професора, завідуючого кафедрою факультетської хірургії і хірургії інтернів Дніпропетровської державної медичної академії, одного із засновників Дніпропетровського відділення асоціації хірург України.

Я. С. Березницький народився в 1947 р. в м. Дніпропетровську. Після закінчення середньої школи і навчання в технікумі в 1967 р. поступає на лікувальний факультет Дніпропетровського медичного інституту. З 1973 по 1978 р. – працює лікарем-хірургом Дніпропетровської міської лікарні № 16. У 1977 р. Я. С. Березницький захищає кандидатську дисертацію “Заочеревинна фіксація випадної прямої кишки по методу Д. П. Чухриенко”. З серпня 1978 р. – старший науковий співробітник, з 1989 р. – завідувач відділом хірургії органів травлення Дніпропетровського науково-дослідного інституту гастроентерології (з 2000 р. – Інститут гастроентерології АМН України). У 1987 р. Я. С. Березницький захищає докторську дисертацію “Профілактика і лікування післяопераційних піддіафрагмальних абсцесів”. З 1995 по 2000 р. поєднує посади завідувача відділом хірургії органів травлення Інституту гастроентерології і завідувача кафедри хірургії інтернів Дніпропетровської державної медичної академії (з 1996 р. – кафедра факультетської хірургії і хірургії інтернів). У 1997 р. Я. С. Березницькому присвоєно вчене звання професора, з 2001 р. і по теперішній час – завідує кафедрою факультетської хірургії і хірургії інтернів Дніпропетровської державної медичної академії. Я. С. Березницького завжди цікавлять проблеми практичної охорони здоров’я. Ним виконані складні оперативні втручання, серед яких реконструктивно-відновлювальні операції на позапечінкових жовчних протоках, шлунку, підшлунковій залозі.

В процесі трудової діяльності повністю розкрився науковий, педагогічний і організаторський талант Я. С. Березницького. Науково-практичний напрям його діяльності – хірургічне лікування гастроентерологічної патології, впровадження методів ендоскопічної хірургії, розробка методів і пристроїв для профілактики і лікування післяопераційних ускладнень. Окрім наукових досліджень, пов’язаних з хірургією, упродовж 15 років професор Я. С. Березницький приділяє значну увагу розробці госпітальних інформаційних систем, спрямованих на вирішення питань, пов’язаних з оцінкою якості лікувально-діагностичного процесу, медико-економічного планування роботи лікувальної установи і фактично наданих медичних ресурсів. Під керівництвом професора Я. С. Березницького з 1999 р. на кафедрі виконується наукова тема “Розробка на базі інформаційних технологій термінів і об’єму стаціонарного лікування по невідкладній абдомінальній хірургії, інтенсивній терапії і знеболенню”. На виконання цієї теми в 2000 р. був отриманий грант міжнародного фонду “Відродження”. Під керівництвом Я. С. Березницького виконані 3 докторських і 7 кандидатських дисертацій.

Я. С. Березницький є автором більш ніж 300 наукових і науково-методичних робіт, у тому числі 12 монографій, довідників, підручників і науково-методичних посібників. Серед них “Клінічна хірургія”, “Клінічні рекомендації для лікарів з питань організації і надання медичної допомоги хворим з гострими хірургічними захворюваннями органів живота”, “Уніфіковані клініко-статистичні класифікації хвороб органів травлення”, “Організація заготівлі і трансфузии аутокрові і її компонентів в хірургії”, підручник “Факультетська хірургія”, в якому йому належить розділ “Обмежені перитоніти”, навчальний посібник “Методи дослідження і маніпуляції в клінічній медицині”.
Під редакцією Я. С. Березницького був виданий підручник “Хірургія”, що відповідає затвердженої МЗ України програмі підготовки лікаря загальної практики з питань хірургії у світлі переходу на кредитно-модульну систему навчання. У 1999 р. професорові Я. С. Березницькому було присвоєно звання Заслуженого діяча науки і техніки України. Також Я. С. Березницький нагороджений Грамотами Міністерства охорони здоров’я України, Почесною грамотою Кабінету міністрів України.

Я. С. Березницький – член Європейської асоціації ендоскопічних хірургів, член правління Асоціації хірургів України, член редакційної ради науково-практичного журналу “Хірургія України”, з 2005 р. очолює Дніпропетровське відділення Асоціації хірургів України.

Свій ювілей Яків Соломонович Березницький зустрічає з властивою йому енергією, темпераментом і оптимізмом. Співробітники, учні, Дніпропетровське відділення Асоціації хірургів України щиро поздоровляють дорогого ювіляра, бажають йому міцного здоров’я творчого натхнення, подальших успіхів в науковій, практичній і педагогічній діяльності.

1456928232.2