Вшановуємо память Олександра Олексійовича Шалімова


Лютий, 28, 2018
 

Сьогодні минуло 12 років, як немає з нами видатного хірурга, фундатора Української хірургічної школи Олександра Олексійовича Шалімова. Пам’ять про нього живе у серцях колег, учнів, рідних, пацієнтів, світової хірургічної спільноти.

Це була унікальна особистість, талановитий хірург. Він оперував всі органи, міг прийняти пологи, допомогти при будь-якій травмі. Олександр Олексійович став першим лікарем, який провів вдалу пересадку підшлункової залози хворому на діабет, розробив і впровадив нові методи операцій при онкологічних захворюваннях, а також органів травлення, судин, серця. На рахунку хірурга понад 40 тисяч операцій!

Олександр Шалімов був обраний членом міжнародної спілки хірургів, асоціацій хірургів Австрії, Німеччини, Росії, України. Дійсний член Академії медичних наук України та Нью-Йоркської академії наук. Автор понад 830 наукових робіт і 112 винаходів, створив в Україні два науково-дослідних інститути – у Харкові та Києві. О.О. Шалімов в 1998 році був визнаний ЮНЕСКО Людиною планети. Указом Президента України від 20 червня 2005 року Олександру Олексійовичу Шалімову присвоєно звання Героя України.

Низький уклін Олександру Олексійовичу, вічна шана та пам’ять!