Вітальне слово голови правління ГО “Асоціація хірургів України”, члена-кореспондента НАМН України Усенко О.Ю.


Лютий, 22, 2016
 

IMG_2812.2-RESIZE-NA-SAYT

Шановні члени Всеукраїнського громадського об’єднання «Асоціація хірургів України» та відвідувачі сайту!

Всеукраїнське громадське об’єднання «Асоціація хірургів України» є одним з найбільших медичних товариств, самоврядною громадською організацією, яка об’єднує представників однієї з найчисленніших медичних спеціальностей – лікарів хірургічного профілю.

Саме лікарів хірургічного профілю, а не лише лікарів хірургів. Традиційна та класична фраза «лікар-хірург» має під собою, для багатьох лише хірурга загальної практики, хоча хірургія (грец. cheirurgia, від грец. cheir — рука і грец. ergon — робити) більш вагоме та питоме поняття, що включає в себе всі напрямки медичної діяльності, що мають відношення до лікування захворювань методами оперативного (хірургічного) втручання.

Асоціація хірургів України має глибокі коріння, що пронизують столітні історичні пласти від перших медичних та лікарських шкіл, що створювались в часи Російської імперії та наукових товариств, що функціонували в Радянському Союзі до лікарської спілки, що об’єднує хірургів однодумців вільної та самостійної України.

Перед Асоціацією хірургів постають важливі та вкрай актуальні питання – розбудови сучасної системи надання хірургічної допомоги, покращення якості хірургічної допомоги на засадах доказової медицини та відповідно до клінічних протоколів і стандартів, що відповідають вимогам відповідних Європейських директив та настанов.

Виклики часу та реалії сучасності вимагають оперативних та рішучих дій, щодо правового захисту лікарів хірургічного профілю. Зазначене ніколи не було на першому плані в медичній галузі і найчастіше лікарі під час розгляду  спірних та болючих проблем, що супроводжують клінічне життя кожного лікаря, залишались сам на сам перед пацієнтом та його родичами, а також перед представниками правоохоронних органів.

Тому, правовий захист членів Асоціації є одним з головних завдань, що стоїть перед керівними органами ВГО «Асоціація хірургів України».

Болючим питанням є фаховий та кваліфікаційний рівень лікарів хірургічного профілю, тому освітні програми, курси спеціалізації та атестація також є пріоритетним напрямком діяльності Асоціації.

Саме відповідальність один за одного, взаємодопомога та медичне братерство повинно бути поставлено членами Асоціації в основу своєї діяльності та практичної роботи.

Лише спільна робота членів Асоціації від рядового лікаря до маститого професора та академіка дасть змогу змінити існуючий стан справ в медичній галузі та значно посилить місце лікаря в суспільстві і державі.

З повагою,
Олександр Усенко
доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України, Заслужений лікар України, Голова правління ГО “Асоціація хірургів України”, директор ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова” НАМН України