Сердечно вітаємо Саєнка Валерія Феодосійовича з ювілеєм!


Травень, 11, 2021
 

Сьогодні святкує свій 80-річний ювілей Саєнко Валерій Феодосійович доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАН та НАМН України, лауреат Державної премії України та СРСР в галузі науки і техніки,   премії імені акад. В.В. Вернадського НАН України,  Заслужений діяч науки і техніки України, – провідний учений в галузі хірургічної гастроентерології, хірургічної інфекції та органної трансплантації.

Саенко

Валерій Феодосійович вступивши до Харківського медичного інституту продовжив традицію лікарської родини та пройшов шлях від хірурга районної лікарні до керівника відділення хірургії шлунково-кишкового тракту заснованого академіком Олександром Олексійовичем Шалімовим  Інституту клінічної та експериментальної хірургії, а з 1989 року і його директором.

Тисячі врятованих життів, усміхнені очі родин і слова вдячності від пацієнтів це результат  безсонних ночей та тисячі годин в операційних, після яких робота науковця та організатора охорони здоров’я.

Ювіляр  є автором 515  наукових друкованих праць,  серед них 16 монографій і 58 винаходів; підготував 15 докторів та 29 кандидатів наук.

Наполеглива практична та наукова діяльність Валерія Феодосійовича була оцінена державою та професійною спільнотою. Він  Нагороджений орденами “За заслуги” III та II ступенів, Почесною Грамотою Верховної  Ради України, є почесним членом Краківського товариства хірургів ім. Рідигера, членом Міжнародної спілки хірургів, Міжнародної асоціації гепатобіліарної хірургії, Міжнародної асоціації хірургії ожиріння, Міжнародної асоціації трансплантації печінки. Тривалий час очолював Асоціацію хірургів України та був головним редактором журналу «Клінічна хірургія», головним позаштатним спеціалістом МОЗ України з хірургії, завідувачем кафедри хірургії та трансплантології медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

Валерій Феодосійович, як організатор охорони здоров’я провів значну роботу  з розбудови Інституту клінічної та експериментальної хірургії та його реорганізації в Інститут хірургії і трансплантології, який носить ім’я його Вчителя – академіка О.О Шалімова.

Під керівництвом Валерія Феодосійовича в практичну діяльність були впроваджені нові методи хірургічного лікування органів черевного тракту, грудної порожнини тощо, запроваджені методи трансплантації печінки, нирки, підшлункової залоги.

Вельмишановний Валерію Феодосійовичу, від щирого серця вітаємо Вас з ювілеєм. Бажаємо міцного здоров’я, духовних і фізичних сил, невичерпної життєвої наснаги, активного довголіття, тепла і затишку у Вашій оселі. Нехай роки залишають тільки світлі спогади,  а майбутнє дарує  ще багато щасливих літ, сповнених радості, добра, надії!

521

 

З найкращими побажаннями,

Правління ГО «Асоціація хірургів України»