Правління ГО «Асоціація хірургів України» щиро вітає Бориса Євгеновича Патона зі святом Дня народження!


Листопад, 27, 2019
 

27 листопада 2019 року Борису Євгеновичу Патону – видатному вченому, президенту НАН України, видатному ученому у галузі зварювальних процесів і технології металів, першому в історії Герою України, директору Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона – виповнюється 101 рік!
72_main

Борис Євгенович Патон народився 27 листопада 1918 року в родині професора Київського індустріального інституту Євгена Оскаровича Патона. Закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю інженер-електрик, захистив кандидатську і докторську дисертації. Він став автором понад тисячі наукових публікацій і понад 400 винаходів.

Його головні наукові дослідження присвячені процесам автоматичного і напівавтоматичного зварювання під флюсом, розробленню теоретичних основ створення автоматів і напівавтоматів для дугового зварювання і зварювальних джерел живлення, управлінню зварювальними процесами.

У 1953 році очолив Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона.

У 1962–1991 роках був президентом Академії наук УРСР, а з 1991 року є президентом Національної академії наук України, яку очолює досі.

У 1998 році Борисові Патону надали звання Героя України за самовіддане служіння науці, видатні досягнення в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії, що сприяли визнанню й утвердженню авторитету вітчизняної науки у світі.

Правління ГО «Асоціація хірургів України» щиро вітає Бориса Євгеновича із  Днем Народження! Ваш яскравий і успішний життєвий шлях, високі досягнення в галузі науки, вірність та відданість своїй справі є гідним прикладом для наслідування. Віддаємо шану Вашій мудрості і силі духу. Зичимо міцного здоров’я, щастя й добробуту, успіхів у повсякденні!

 

 З повагою,

Правління ГО «Асоціація хірургів України»