Шановні колеги! Нагадуємо, що 15 січня 2016 р. набрав чинності Закон України від 26.11.2015 № 848-VIII “Про наукову і науково-технічну діяльність”.


Березень, 31, 2016
 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/11-36 від 19 січня 2016 року

Українським та іноземним науковим
установам, науковим організаціям,
громадським науковим організаціям,
науковим фондам, міжнародним та
національним радам з питань наук

Щодо нової редакції Закону України
“Про наукову і науково-технічну діяльність”

Шановні колеги!

16 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 26.11.2015 № 848-VIII “Про наукову і науково-технічну діяльність” (далі – Закон), який 15 січня ц. р. офіційно опубліковано у випуску № 6 (6260) газети Верховної Ради України “Голос України”.

zakon1111Цей Закон був розроблений для врегулювання низки проблемних питань у науковій сфері, а також удосконалення (модернізації) її законодавчого забезпечення.

Одним з найважливіших нововведень цього документу є утворення при Кабінеті Міністрів України постійно діючого консультативно-дорадчого органу – Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, основною метою діяльності якого є забезпечення ефективної взаємодії представників наукової громадськості, органів виконавчої влади та реального сектору економіки у формуванні та реалізації єдиної державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності.

Національна рада України з питань розвитку науки і технологій складатиметься з Наукового та Адміністративного комітетів, до складу яких увійдуть 24 провідних науковця, які представлятимуть усю світову наукову спільноту, та 24 представника центральних органів виконавчої влади (не нижче заступників керівників), Національної академії наук України та національних галузевих академій наук (не нижче віце-президентів), обласних (міських) державних адміністрацій регіонів, на території яких зосереджено значний науковий потенціал (не нижче заступників голів державних адміністрацій), державних органів, що відповідають за наукову сферу, великих наукоємних підприємств, наукових установ, університетів, академій, інститутів та інноваційних структур.

Згідно з положеннями, передбаченими статтею 22 Закону, члени Наукового комітету обираються Ідентифікаційним комітетом з питань науки, персональний склад якого формується на конкурсній основі з вітчизняних та іноземних вчених, які мають вагомі наукові здобутки, бездоганну наукову репутацію та довіру в науковому середовищі.

Враховуючи це, Міністерством освіти і науки України розпочато конкурс з відбору кандидатів для формування Ідентифікаційного комітету з питань науки (далі – Конкурс).

Пропозиції щодо кандидатів у члени Ідентифікаційного комітету з питань науки можуть надаватися українськими та іноземними науковими установами, науковими організаціями, громадськими науковими організаціями, науковими фондами, а також міжнародними та національними радами з питань науки. Самовисування кандидатів при цьому не допускається.

Участь у конкурсі можуть прийняти виключно особи, які є докторами наук (для іноземних вчених – докторами філософії) та мають досвід керівництва міжнародними проектами у сфері науки.

Детальні вимоги та обмеження до претендентів на прийняття участі у Конкурсі; умови його проведення; перелік інформації щодо кандидатів, яка є обов’язковою для подання до МОН, та види іншої інформації, яка може подаватися додатково; а також строк подання пропозицій та контакти в МОН України викладені у оголошеннях про проведення Конкурсу, розміщених українською та англійською мовами у підрозділі “Конкурс з формування Ідентифікаційного комітету з питань науки” рубрики “Наука” розділу “Діяльність” головної сторінки офіційного веб-сайту МОН України за посиланням (укр) та (eng).

Запрошуємо всіх науковців, яким не байдуже майбутнє нашої науки, взяти активну участь у процесі відбору найбільш гідних її представників, які сформують персональний склад Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, що зможе забезпечити наукове лідерство в державі та бути авторитетним і незалежним.

Ознайомитися з текстом Закону України від 26.11.2015  № 848-VIII “Про наукову і науково-технічну діяльність” можна за наступним посиланням.

 

З повагою,

Міністр  С. М. Квіт