Лікарі світу – за мир!


Серпень, 6, 2020
 

«Лікарі світу за мир» – це міжнародний день, який був запропонований організацією «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі». Він відзначається в річницю страшної трагедії – дня бомбардування японського міста Хіросіма (Hiroshima) 6 серпня 1945 року.

e3ceb59a1ef419b1606d36dfab26d2fd

Цей день в певному сенсі є символічним і служить нагадуванням про цю людську трагедію, про роль лікарів в боротьбі за мир і в запобіганні війни в цілому. Організація відзначає цей день своєю повсякденною роботою. Адже саме лікарі рятують людські життя.

Ось уже понад 70 років, щороку 6 серпня о 8 годині 15 хвилин ранку японське місто Хіросіма завмирає – хвилина мовчання. Склавши руки біля грудей і нахиливши голови, люди похилого віку та молоді японці, матері і діти, вчителі та чиновники –  всі в ці хвилини думають про той страшний день 6 серпня 1945 року, коли на мирне місто була скинута атомна бомба. Також у цей день проходять пам’ятні заходи в Хіросімському парку Миру, де горить вічний вогонь перед пам’ятником жертвам бомбардування з написом «Спіть спокійно –  помилка не повториться». В результаті цього бомбардування були вбиті і зникли безвісти близько 200 тисяч чоловік, поранені і піддалися радіоактивному опроміненню понад 160 тисяч осіб, і до сих пір жертви цієї події продовжують вмирати від променевої хвороби. А ще через три дні атомна бомба з плутонієвим зарядом такої ж потужності була скинута на інше японське місто –  Нагасакі … Через 10 років після цих трагічних подій, у Хіросімі відбулася перша міжнародна конференція за заборону атомної і водневої зброї, а у 1985 році південна частина Тихого океану була оголошена без’ядерною зоною.

Організація «Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі» виникла у 1980 році у Франції в результаті відокремлення від іншої знаменитої міжнародної організації «Лікарі без кордонів». З тих пір великі відділення «Лікарів світу» з’явилися в десятках країнах світу, і сьогодні цей рух об’єднує в своїх рядах понад 200 тисяч лікарів, і число його прихильників продовжує зростати. Щорічно 6 серпня вони організовують різні благодійні та просвітницькі акції.

Наразі тема для України є дуже актуальною, адже наша країна переживає важкі часи – перебуває в умовах військового конфлікту. Багато людей віддали та віддають своє здоров’я та життя за національну та територіальну цілісність країни. Українські лікарі на високопрофесійному рівні в екстремальних умовах надають якісну допомогу постраждалим в зоні проведення АТО.

Щиро дякуємо всім медичним працівникам, які самовіддано працюють в нелегких умовах та оберігають і рятують людські життя!