UsenkoУсенко Олександр Юрійович

Директор ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» Національної академії медичних наук України.
Доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, Лауреат Державної премії України, Головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Хірургія», керівник відділу хірургії шлунково-кишкового тракту ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О Шалімова».

 

Народився 3 жовтня 1962 році в м. Києві.  У 1985 році закінчив лікувальний факультет Київського медичного інституту.

З 1985 розпочав лікарську практику в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії, де і працював до 1996 року.

В 1996 році переведений на посаду лікаря-хірурга медичного центру «Біофармтех».

З 1998 по 2005 працював директором медичного центру «Біофармтех».

З 2005 по 2006 працював Заступником міністра охорони здоров`я АР Крим.

З 2006 року призначений на посаду заступника директора з науково-організаційної роботи ДУ «Національний  інститут  хірургії та трансплантології імені О.О Шалімова» Національної академії медичних наук України.

З 2013 року директор ДУ «Національний  інститут  хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» Національної академії медичних наук України.

В 1990 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Вибір раціонального втручання на підшлунковій залозі з врахуванням вуглеводного обміну в хворих хронічним панкреатитом».

В 1999 році захистив докторську дисертацію на тему «Діагностика і хірургічне лікування органічного гіперінсулінізму».

В 2004 році отримав звання заслуженого лікаря України.

В 2009 році отримав звання Лауреата державної премії України.