UsenkoУсенко Олександр Юрійович

Директор ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» Національної академії медичних наук України.
Доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України, Заслужений лікар України, Лауреат Державної премії України, керівник відділу хірургії шлунково-кишкового тракту ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О Шалімова».

Народився 3 жовтня 1962 році в м. Києві.  У 1985 році закінчив лікувальний факультет Київського медичного інституту.

З 1985 розпочав лікарську практику в Київському НДІ клінічної та експериментальної хірургії, де і працював до 1996 року.

В 1996 році переведений на посаду лікаря-хірурга медичного центру «Біофармтех».

З 1998 по 2005 працював директором медичного центру «Біофармтех».

З 2005 по 2006 працював Заступником міністра охорони здоров`я АР Крим.

З 2006 року призначений на посаду заступника директора з науково-організаційної роботи ДУ «Національний  інститут  хірургії та трансплантології імені О.О Шалімова» Національної академії медичних наук України.

З 2013 року директор ДУ «Національний  інститут  хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова» Національної академії медичних наук України.

В 1990 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Вибір раціонального втручання на підшлунковій залозі з врахуванням вуглеводного обміну в хворих хронічним панкреатитом».

В 1999 році захистив докторську дисертацію на тему «Діагностика і хірургічне лікування органічного гіперінсулінізму».

В 2004 році отримав звання заслуженого лікаря України.

В 2009 році отримав звання Лауреата державної премії України.

У жовтні 2015 року, на ХХІІІ з’їзді хірургів Украйни був обраний Головою правління громадського об’єднання «Асоціація хірургів України».

Указом президента України №135/2017 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня науки» від 18 травня 2017 року Усенко О.Ю. був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

У травні 2017 року був обраний на посаду члена-кореспондента НАМН України.

У вересні 2018 року  на ХХIV з’їзді хірургів України був переобраний Головою правління громадського об’єднання «Асоціація хірургів України».

Указом Президента України № 301/2018 Присуджено Державну премію України в галузі освіти 2018 року у номінації “Наукові досягнення в галузі освіти” за роботу “Реформування військово-медичної освіти України: теоретико-методологічне обґрунтування і практичне впровадження системи підготовки медичних фахівців для сил оборони та медицини катастроф”.