20 травня 2016 р., в клініці Національного інституту хірургії та трансплантології їм О.О. Шалімова вперше в Україні була проведена “операція Ozaki”


Травень, 24, 2016
 

Навесні 2016 р., в клініку інституту Шалімова з вінницького військового шпиталю був направлений для консультації 50-літній демобілізований ветеран АТО з діагнозом – «вроджена патологія 2-х стулкового аортального клапану (у нормі клапан 3-х стулковий), аневризма висхідного відділу аорти». За словами хворого, до недавнього часу він взагалі не відчував ніяких симптомів захворювання, але після демобілізації з армії став скаржитись на задишку та неможливість виконувати навіть невеликі фізичні навантаження.
Після проведеного курсу ретельних обстежень і консультацій, фахівцями відділу хірургії і трансплантації серця Інституту, хворому було запропоновано продовжити хірургічне лікування за кордоном. Проте зважаючи на важкий матеріальний стан багатодітної сім’ї пацієнта, хірурги Інституту оперативно зв’язалися зі своїми німецькими колегами з кардіохірургічного центру міста Ессена, зокрема – з провідним кардіохірургом університетської клініки, доктором Ярославом Бенедіком, який люб’язно погодився приїхати до Києва та прооперувати хворого.

20 травня 2016 р., в клініці Національного інституту хірургії та трансплантології їм О.О. Шалімова вперше в Україні була проведена “операція Ozaki*” за методикою доктора Ярослава Бенедіка. В ході операції доктором Бенедіком спільно з провідними хірургами НІХТ пацієнту було виконано відновну реконструкцію стулок аортального клапану з високотехнологічного матеріалу “штучний перикард” в комплексі з супракоронарним протезуванням висхідного відділу аорти.

IMG_1692

За підсумками операції в Інституті відбувся брифінг для тележурналістів.

За словами завідуючого відділу хірургії і трансплантації серця Артура Габріэляна операція пройшла успішно: “Стан пацієнта стабільний і відповідає тяжкості перенесеного хірургічного втручання. Хворий переведений у відділення реанімації і інтенсивної терапії. …Саму ж проведену операцію можна віднести до найвищого рівня хірургічної професії. Наш колега з Німеччини на практиці показав, як правильно сформувати стулки клапану з перикарду (в даному випадку штучного), як прошивати шви, адже варто зробити тільки один маленький невірний крок, лише одну помилку – і всі зусилля підуть нанівець… “.
Відповідаючи на питання журналістів, доктор Ярослав Бенедік підкреслив: Застосована в даному випадку методика реконструкції стулок аортального клапану з новітнього високотехнологічного матеріалу “штучний перикард” є на сьогодні найсучаснішою – у Німеччині було проведено близько 10 подібних операцій”. Також доктор Бенедік зазначив високий професійний рівень кардіохірургів інституту Шалімова та виразив впевненість в тім, що фахівці Інституту поза сумнівом освоять цю операцію та з успіхом будуть застосовувати її для рятування життів і поліпшення якості життя пацієнтів.
У свою чергу, директор Інституту, доктор медичних наук, професор Олександр Усенко виразив слова щирої вдячності німецькому колезі за його небайдужість до проблем української хірургії: “- Основна цінність цього методу полягає в тому, що після оперативного втручання пацієнт дістає можливість повернутися до практично повноцінного, активного способу життя… Доктор Бенедік не лише оперував сам, але й доручив ведучим фахівцям нашого Інституту виконати декілька важливих етапів цієї складної операції, що вкрай необхідно для найшвидшого практичного освоювання українськими хірургами прогресивної методики в цілому…”.

IMG_3427

“Операція Ozaki*” –  розроблена професором Shigeyuki Ozaki (Японія), в ході якої, виконується протезування аортального клапану, або реконструктивна відновна, клапанозберігаюча процедура методом пластики з природних тканин пацієнта або “штучного перикарду”.

 

Прес-служба НІХТ

 

Переглянути сюжет ТВ-каналу “НТН” – “НОВИНИ” (24.05.2016)

Переглянути сюжет ТВ-каналу “1+1” – “ТСН” (21.05.2016 : 19.30)

Переглянути сюжет ТВ-каналу “UBR” – “НОВИНИ” (21.05.2016)

Переглянути фотозвіт про подію