До 100-річчя від дня народження Олександра Олексійовича


Січень, 18, 2018
 

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять видатного хірурга, фундатора Української хірургічної школи Олександра Олексійовича Шалімова. Уже 12 років його немає з нами, але пам’ять про нього живе у серцях колег, учнів, рідних, пацієнтів, світової хірургічної спільноти. 

На рахунку хірурга понад 40 тисяч операцій! Він оперував всі органи, міг прийняти пологи, допомогти при будь-якій травмі. Його операції насправді можна назвати віртуозними. Олександр Олексійович став першим лікарем, який провів вдалу пересадку підшлункової залози хворому на діабет, розробив і впровадив нові методи операцій при онкологічних захворюваннях, а також органів травлення, судин, серця. Під керівництвом О. Шалімова була проведена перша в Україні операція трансплантації серця.

Олександр Шалімов був обраний членом міжнародної спілки хірургів, асоціацій хірургів Австрії, Німеччини, Росії, України. Дійсний член Академії медичних наук України та Нью-Йоркської академії наук. Автор понад 830 наукових робіт і 112 винаходів, створив в Україні два науково-дослідних інститути – у Харкові та Києві. О.О. Шалімов в 1998 році був визнаний ЮНЕСКО Людиною планети. Указом Президента України від 20 червня 2005 року Олександру Олексійовичу Шалімову присвоєно звання Героя України.

Низький уклін Олександру Олексійовичу, вічна шана та пам’ять!

«Учиться, учиться всю жизнь. Не пасовать перед трудностями. Жизнь далеко не проста. Бывают неудачи, бывают поражения, бывает несправедливость. Но как бы тяжело не было, надо брать себя в руки, вставать, если упал и идти дальше. Нельзя останавливаться на достигнутом. Надо все время работать…»

Александр Алексеевич Шалимов