У НМАПО ім. П.Л. Шупика відбувся круглий стіл з питань удосконалення онкологічної служби України


Лютий, 14, 2016
 

За ініціативи МОЗ України 12 лютого 2016 року в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика на базі кафедри управління охороною здоров’я відбувся круглий стіл «Проблемні питання удосконалення онкологічної служби України».

Захід відкрив заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський, який відзначив особливу актуальність проблеми удосконалення онкологічної служби на сучасному етапі реформування системи охорони здоров’я України. Важливість проведення заходу підкреслили також ректор НМАПО імені П. Л. Шупика академік НАМН України, професор Юрій Вороненко та проректор з науково-педагогічної роботи, професор Олександр Толстанов.

Участь в заході взяли головні спеціалісти МОЗ України зі спеціальностей «Онкологія» Чешук В.Є., «Онкохірургія» Смоланка І.І., «Гематологія» Клименко С.В., головний спеціаліст з онкології м. Києва Осинський Д.С., представники структурних підрозділів та керівники обласних онкологічних диспансерів Вінницької, Житомирської, Чернігівської, Черкаської, Львівської областей, науково-педагогічні працівники НМАПО імені П. Л. Шупика, президент Ради захисту прав та безпеки пацієнтів В. Сердюк, представники інших громадських організацій.

Головний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Онкологія» В. Чешук доповів про попередні результати виконання Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями за період до 2016 року.

Головний спеціаліст ДОЗ КМДА з онкології Д. Осинський ознайомив учасників з Концепцією проекту Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період 2017 – 2021рр.

В процесі обговорення розглянуті проблемні питання стану медичної допомоги хворим на онкогематологічну патологію (С.Клименко), досвід реформування паліативної та хоспісної допомоги (В.Парамонов), необхідність стандартизації медичної допомоги онкологічним хворим (О.Ліщишина) та роль сімейного лікаря у профілактиці та ранній діагностиці онкологічних захворювань (Л.Матюха).

За результатами виступів та обговорення учасники круглого столу ухвалили резолюцію, якою підтримано Концепцію розробки Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період 2017 – 2021 рр. та рекомендовано провести аналогічні засідання круглих столів в решті областей України з наступним винесенням на розгляд ХІІІ З’їзду онкологів України.

Прийнято рішення щодо максимальної участі фахівців в громадському обговоренні програми та проектів нормативних документів МОЗ України з онкології.


Позначки: