Шалімовські дні: розвиток ідей О.О. Шалімова в працях його учнів


Лютий, 26, 2016
 

26 лютого 2016 року в ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології  ім. О.О. Шалімова» НАМН України була проведена науково-практична конференція «Шалімовські дні: розвиток ідей О.О. Шалімова в працях його учнів», що присвячена пам’яті  Великого вченого та хірурга, академіка Олександра Олексійовича Шалімова. 

img_6878

Цього року конференція була монотематичною. Основні наукові доповіді стосувались внеску академіка Олександра Шалімова в розвиток кардіохірургії та кардіохірургічної служби.

Під час заходу відбувся брифінг для ЗМІ, на якому відповіді на запитання телжурналистів давали: заступник міністра охорони здоров`яУкраїни. В. Шафранський,  президент Національної академії медичних наук України В. Цимбалюк, головний хірург МОЗ, Голова асоціації хірургів України, директор інституту Шалімова О.Усенко та начальник кафедри військової хірургії Української військово–медичної академії, полковник медичної служби П. Заруцький.

Також в рамках конференції було проведено засідання Правління та Президії ВГО «Асоціація хірургів України» спільно з нарадою головних обласних хірургів.

Під час виступів жваво обговорювались актуальні проблеми реформування хірургічної галузі: від інституції головних  позаштатних спеціалістів та профільної організаційно-методичної установи до створення міжрайонних хірургічних центрів та визначення місця і ролі профільної медичної асоціації  в системі управління охороною здоров’я.

За результатами наради  направлено звернення ВГО «Асоціація хірургів України» з пропозиціями щодо посилення функцій профільних медичних асоціацій (шляхом внесення змін та доповнень до чинних нормативних актів МОЗ) та бачення оптимізації надання хірургічної допомоги.

 Прес-служба НІХТ


Завантажити програму конференції / Переглянути фотогалерею