Результати виборів Президента та членів Президії НАМН


Січень, 17, 2016
 

Для довідки: (п.26 Статуту НАМН) Президент, віце-президенти обираються загальними зборами Академії терміном на п’ять років з числа дійсних членів Академії таємним голосуванням простою більшістю голосів. Головний вчений секретар обирається загальними зборами Академії терміном на п’ять років з числа членів Академії або докторів наук таємним голосуванням простою більшістю голосів. Інші члени президії Академії обираються загальними зборами терміном на п’ять років з числа дійсних членів Академії таємним голосуванням простою більшістю голосів. Розподіл обов’язків між членами президії встановлюється президією. У голосуванні беруть участь дійсні члени і члени-кореспонденти Академії. Порядок виборів президента, віце-президентів, головного вченого секретаря і членів президії затверджується загальними зборами Академії.
Національна академія медичних наук України повідомляє, що 15 січня 2016 року, як і оголошувалось, відбулись Загальні збори НАМН України, під час яких було розглянуто основні результати діяльності Академії та її державних установ
у 2011-2015 роках, визначено головні досягнення, проаналізовано проблеми звітного періоду, а також окреслено напрями
подальшої роботи на наступні 5 років та обрано новий склад Президії і Президента НАМН України.У зборах взяли участь члени НАМН України, представники органів державної влади, галузевих академій наук, наукової та освітянської громадськості, засобів масової інформації.Про результати діяльності Національної академії медичних наук України у 2011-2015 рр. доповідав Президент НАМН академік А.М.Сердюк.

Концепцію розвитку Національної академії медичних наук України на 2016-2020 рр. у своєму виступі окреслив Перший віце-президент НАМН академік Ю.І.Кундієв.

Та найбільша увага медичної спільноти була прикута до другої частини Загальних зборів НАМН – виборів президента, віце-президентів, головного ученого секретаря і членів Президії НАМН України.

З метою уникнення тиску та впливу на вибір членів НАМН голосування, згідно Статуту НАМН, проходило у закритому режимі.

За результатами таємного голосування з 3-х кандидатів (академіків А.М. Сердюка, В.М. Запорожана, В.І. Цимбалюка) на посаду Президента НАМН на 2016 – 2020 рр. переважною більшістю голосів було обрано відомого нейрохірурга академіка Цимбалюка Віталія Івановича.

Віце-президентами НАМН України стали:

Д.І. Заболотнийакадемік НАМН, директор ДУ Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка

В.М. Коваленкоакадемік НАМН, директор Національного наукового центру «Інститут кардіології ім. академіка  М.Д. Стражеска  НАМН України»

Ю.І. Кундієвакадемік НАН і НАМН України, директор ДУ «Інститут медицини праці»

М.Д. Тронько – акдемік НАМН, директор ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України»

Головним вченим секретарем НАМН України академіки і член-кореспонденти НАМН переобрали на другий термін член-кореспондента НАМН Володимира Анатолійовича Міхньова.

Членами Президії НАМН України обрані:

 1. Ю.Г. Антіпкінакадемік НАМН, директор ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології»
 2. О.М. Біловолакадемік НАМН
 3. Ю.В. Вороненкоакадемік НАМН, ректор Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика
 4. Г.В. Дзякакадемік НАМН, ректор Дніпропетровської державної медичної академії
 5. Ю.П. Зозуляакадемік НАН і НАМН
 6. С.В. Комісаренкоакадемік НАН і НАМН, директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України
 7. Є.Г. Педаченкоакадемік НАМН, директор ДУ «Інститут нейрохірургії  ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН України»
 8. А.М. Романенкоакадемік НАМН
 9. А.М. Сердюкакадемік НАМН, директор ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України»
 10. Ю.І. Фещенкоакадемік НАМН,  директор ДУ «Інститут фтізіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського НАМН України»
 11. П.Д. Фомінакадемік НАМН

Щиро вітаємо нового очільника – президента НАМН України Віталія Івановича Цимбалюка та новообраних членів Президії НАМН із новою віхою у їхній професійній діяльності та бажаємо їм наснаги, мудрості, взаєморозуміння!

Віримо, Вам стане сил, досвіду і наполегливості у реалізації стратегії розвитку НАМН України на 2016 – 2020 рр.  на благо медичної науки України та всієї вітчизняної медицини!