26-28 травня 2016 року в Києві відбувся ХІІІ з’їзд онкологів та радіологів України.


Травень, 29, 2016
 

 

Понад тисячу медичних фахівців зібрав 26-28 травня 2016 року в Києві цей поважний науковий форум, під час якого учасники та відвідувачі обмінювались досвідом, новими ідеями та методами щодо лікування онкологічних захворювань, аналізували стан надання онкологічної допомоги населенню, обговорювали актуальні питання реформування та розвитку онкологічної служби України.

IMG_2354

«Боротьба з онкологічними захворюваннями є одним із пріоритетних напрямків діяльності Міністерства охорони здоров’я України, підтриманих Урядом, — наголосив під час урочистого відкриття заходу в.о. Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський. — Незважаючи на складнощі, проведена велика організаційно-методологічна робота та чисельні новаторські, інноваційні заходи для поліпшення стану надання онкологічної допомоги населенню України: нашими лікарями проводяться найскладніші операції, успішно здійснюється ендопротезування, масштабні дослідження в галузі трансплантології, удосконалюються імуногістохімічні та цитогенетичні методи діагностики злоякісних пухлин», — підкреслив урядовець.

0186-bce34ec5-660x451

Головною метою з’їзду організатори заходу визначили розробку та затвердження концепції розвитку і стану надання онкологічної допомоги населенню і оптимальної моделі єдиного медичного простору в умовах реформування медицини.

Як зазначив Віктор Шафранський, саме на впровадження профілактичних заходів, скринінгових програм, застосуванні стандартів діагностики та лікування в онкологічних установах країни має бути направлена Загальнодержавна державна програма боротьби з онкологічними захворюваннями. Крім того, необхідно провести роботу з удосконалення якості надання медичної допомоги населенню та більш ефективного використання національних ресурсів. Важливим є розробка ефективних напрямків фінансування онкологічної галузі.

Під час роботи з’їзду учасники  обговорювали ряд таких важливих питань, як організація протиракової боротьби: проблеми ранньої діагностики та скринінгу, сімейна медицина, реабілітація та якість життя онкологічних хворих; концептуальні питання експериментальної та фундаментальної онкології; стан проблеми злоякісних новоутворень в Україні; сучасний стан та перспективи викладання онкології в Україні у форматі імплементації Закону України «Про вищу освіту»; досягнення в діагностиці та лікуванні онкогематологічних захворювань; дитяча онкологія в Україні: досвід, проблеми, перспективи.

104219

Також було прийнято низку важливих рішень у напрямку лікарського професійного самоврядування, а саме – щодо створення Української громадської організації «Національна асоціація онкологів України». Необхідність цього кроку була продиктована тим, що Товариство онкологів України фактично саморозпустилося, а існування розрізнених локальних асоціацій як по територіях (Асоціація онкологів Закарпаття, Поділ­ля тощо), так і за професійним спрямуванням (Асоціація онкоурологів, радіологів, онкогінекологів тощо) не відповідає ані потребам української фахової спільноти, ані прагненням європейських та міжнародних асоціацій онкологічного профілю (представництво в них України є переважно індивідуальним, що унеможливлює системну участь в їх роботі та вплив на прийняття стратегічних рішень, а також отримання інвестицій та грантів), — відповідно, в організаційному та методичному плані вони бажають співпрацювати з єдиною асоціацією в Україні.

Отже, в рамках роботи з’їзду було узгоджено основні організаційні концепції та проект статуту Асоціації, а також обрано правління (до складу якого увійшли 23 особи) та його керівництво. Головою Національної асоціації онкологів України було одностайно обрано Юрія Думанського, члена-кореспондента НАМН України, професора, ректора Донецького медичного університету ім. Максима Горького МОЗ України, заслуженого діяча науки і техніки України, а його заступником — Василя Чехуна, академіка НАН України, професора, директора Інституту експериментальної патології, онкології та радіобіо­логії ім. Р.Є. Кавецького НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки та техніки. Почесним головою Національної асоціації онкологів України члени її правління обрали Костянтина Яриніча, депутата Верховної Ради України, в минулому — головного лікаря Кіровоградського онкологічного диспансеру.

Переглянути фотозвіт про подію

Прес-служба